روتوگراور چیست؟

چاپ روتوگراور، سیستم چاپ گود است با کیفیتی بسیار نزدیک به چاپ افست. هرچند مراحل آماده سازی این نوع چاپ بسیار گران تر از انواع دیگر چاپ چون افست و فلکسو می باشد.
تفاوت اصلی این دستگاهها با دستگاههای فلکسو، سیلندر مرکزی و استک در این است که درآن ها کلیشه ژلاتینی استفاده نشده است و برای هر رنگ یک سیلندر فولادی با دقت بسیار بالا و با دستگاه های لیزری حکاکی می گردد.
این امر باعث می شود تا در طول زمان کیفیت سیلندر ها ثابت بوده و تأثیر عوامل محیطی چون دما و تأثیر حلال های شیمیایی بر روی آن به صفر برسد. این دستگاه به خاطر هزینه اولیه بالاتر نسبت به دستگاه های چاپ فلکسو، بسیار مناسب برای تیراژ های بالا می باشد. اما برای چاپ ایده آل به شکل رول بر روی انواع سلفون، بهترین انتخاب محسوب می شود.
به خصوص اینکه مصرف لفاف هایی از این نوع برای کارخانجات تولیدی همیشگی و با تیراژ بالا باشد. دلیل آن هم این است که با سیلندر تهیه شده می توان در تیراژ میلیونی چاپ کرد در حالی که در روش افست برای تیراژ های بالا باید زینک های مجدد تهیه کرد.
می توان گفت بهترین و با کیفیت ترین دستگاه چاپ سلفون در سطح جهان، دستگاه چاپ روتوگراور برای فیلم های پلاستیکی (سلفون، پلی پروپیلن، پلی استر، پی وی دی سی، پلی اتیلن، ونیل، فویل(متالایز) و …) می باشند.
شرکت چاپ و نشر نوین یکی از بهترین دستگاه های چاپ روتوگراور را در اختیار دارد که با سیستم کنترل تمام اتوماتیک دارای 8 رنگ می باشد و امکان چاپ بر روی لفاف هایی به ضخامت 15 میکرون تا 1 میلیمتر را به عرض 1250 میلیمتر دارا می باشد.

 

چاپ افست چیست؟

چاپ افست يكي از رایج ترین سیستم های چاپی در دنیا محسوب می شود. همچنین چاپ افست از لحاظ کیفیتی در رده با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین روش های چاپی قرار می گیرد. گاهي چاپ افست رابه دليل عدم برجستگي يا فرورفتگي در زینک یا پلیت ، چاپ مسطح نيز مي نامند. چاپ افست توسط مرکب های رنگی صورت می پذیرد و استاندارد تقسیم رنگ این مرکب ها روی دستگاه چاپ افست بر اساس چهار رنگ Cyan) CMYK یا آبی،Magenta یا سرخابی ، Yellow یا زرد و Black یا سیاه ) می باشد و از ترکیب این چهار رنگ اصلی در دستگاه چاپ افست سایر رنگ ها بوجود می آید.

 

نوع رنگ در دستگاه چاپ افست

این نوع چاپ را می توان از لحاظ تنوع در تعداد رنگ به دسته های : دستگاه چاپ افست تک رنگ دستگاه چاپ افست دورنگ، دستگاه چاپ افست چهار رنگ و دستگاه های چاپ افست شش و هشت رنگ دسته بندی واز لحاظ تنوع در ابعاد چاپ ، دستگاه های چاپ افست می توانند از ابعاد 35×25 تا 100×140 سانتی متررا چاپ و ارائه دهند. همچنین چاپ افست را می توان روی متریال های مختلف همچون چاپ بر روی سطوح کاغذی و مقوایی (مانند: سربرگ،کارت ویزیت، تراکت، پوستر، پاکت، کارت پستال، کارتن، …) و چاپ بر روی سایر سطوح مانند : فلز، پلاستیک، پارچه،… (مانند: سی دی، ساک دستی،بنر،…) انجام داد. این مجموعه با داشتن تجربه کافی و شناخت نیازهای مشتریان خود، ضمن ارائه مشاوره در زمینه بهینه سازی سفارشات چاپی این مشتریان، کلیه سفارشات پذیرفته شده را از نظر کیفی، تضمین کیفیت می نماید و امید دارد همواره توانسته باشد رضایت مشتریان خود را در این زمینه به شکل مطلوبی جلب نماید. مزیت استراتژیک ما به کارگیری ماشین آلات روز دنیا جهت دستیابی به بالاترین کیفیت در چاپ و خدمات تکمیلیِ بوده. ما تاکید زیادی به توانائی مجموعه به صورت توسعه پایدار در محیطی رقابتی در زمینه چاپ و طیف وسیعی از خدمات و ارائه محصولات چاپــی با کیفیت در عرض مدت کوتاه و فرآیندی پیچیده و منظم داریم. در شرایط فعلی راه بقاء و حضور در بازار نوسازی تجهیزات و به روز رسانی خدمات قابل ارائه بوده و به طور مداوم از سرمایه گذاری در این ساختار به رضایتمندی مشتری می اندیشیم و از این رو به ایجاد همکاری با گروه های کسب وکار کوچک (دفاترتبلیـغاتی،شرکتهای واسطه و ویزتورهای چاپ) پس زمینه مطمئنی برای مجموعه ایجاد نموده و آنها را شریک تجاری خود نموده ایم.

دستگاه های بخش چاپ در این مجموعه

دو دستگاه افست چهاررنگ

سه دستگاه افست تک رنگ

لترپرس دو ورقی هایدلبرگ

دو دستگاه ملخی هایدلبرگ

چاپ روتوگراور

****************************

چاپ

****************************